Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#1 2015-01-05 21:16:49

ewa

Aktywny

Zarejestrowany: 2013-11-18
Posty: 11
Punktów :   

Uczulenie

Witam, mam pytanie odnośnie uczulenie na sierść zwierząt. Planujemy zakupić takiego pieska http://www.psy.elk.pl/rasypsow/266,opis … ih-tzu.htm z myślą o potomku. Jednak martwi nas kwestia uczulenia właśnie. Kiedyś miał objawy jakby uczulenia (kaszel, katar, zapuchnięte oczy) gdy byliśmy na wsi a tam bylo pelno czworonogów. Nie wiem jednak dokładnie czy to było to, ale wolę się zorientować w niektórych sprawach przed decyzją o nowym domowniku. Chodzi mi o to czy z taka przypadłość mija z czasem? Czy może się, nie wiem, z niej wyrasta? I czy dotyczy wszystkich zwierząt, które maja futerko?

Offline

 

#2 2015-06-21 18:33:35

pomidor

Początkujący

Zarejestrowany: 2015-06-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Uczulenie

Uczulenie, inaczej mówiąc alergia na sierść kota czy psa przestała być powodem uniemożliwiającym posiadanie w domu ulubionego pupila. Obecne leczenie, odczulanie, pozwala na to, by nie wpływało to na nasze życie. To ważne, bo na alergię na sierść zwierząt choruje 15% ludzi. Z tego większość uczulona jest na sierść kota, a nie psa. A fakt, że Ci, którzy w tej chwili nie chorują, wcale nie oznacza, że nigdy już nie będą chorować i bez obaw mogą się kontaktować ze zwierzętami. Alergikiem można stać się w każdym wieku. Więcej dowiesz się na stronie http://wylecz.to/pl/choroby/alergie/ale … -nosa.html

Offline

 

#3 2015-12-13 16:28:32

pomidor

Początkujący

Zarejestrowany: 2015-06-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Uczulenie

Wiecie że można też mieć uczulenie na wodę. Może to się wydawać się mało prawdopodobne, ale jednak tego typu zaburzenie istnieje. Jest to alergia skórna wywołana kontaktem z wodą lub z substancjami, które są w niej zawarte, np. chlorem, czy metalami rozpuszczonymi w wodzie. Po zamoczeniu skóra staje się zaczerwieniona i swędząca, pojawiają się na niej także bąble pokrzywkowe. Objawy przypominają alergie na promienie słoneczne. Na razie nie poznano mechanizmu powstawania uczulenia, wiadomo jednak, co robić, aby choć częściowo zapobiec pojawieniu się jej objawów.
Czasem by się pozbyć przyczyny alergii wystarczy założyć zwykły domowy filtr wody  , na przykład zawierający węgiel kokosowy ( http://proekojp.pl/produkty/wegiel-aktywny/ )  i problemy powinny ustąpić. Przyczyną może być również zbyt twarda woda, która utrudnia zmywanie mydła. Wówczas najlepiej założyć dodatkowo zmiękczacz wody.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora