Kardiologia dziecięca

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#1 2007-07-29 19:33:09

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD

Jest to jedna z najczęstszych wrodzonych wad serca. Stosunkowo występuje dwa razy częściej u dziewczynek niż u chłopców. Ma bardzo dobre rokowania. Po operacji kardiochirurgicznej śmiertelność wynosi tylko 1%! ASD rzadko występuje z innymi wadami serca. Czasem tylko przy przełożeniu wielkich pni tętniczych, co daje maluszkowi szansę na większą żywotność. W tej wadzie następuje przepływ krwi z lewego przedsionka do prawego, co oznacza powiększenie prawej komory serca. Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej rzadko jest rozpoznawany w wieku niemowlęcym, ze względu na praktyczny brak objawów w dzieciństwie jak i w dorosłym zyciu. Jedynym wskazaniem do podejrzenia wady jest bladość i mniejsza waga noworodka, co często jest mylone z anemią. Najczęściej ASD rozpoznaje się w wieku przedszkolym (oraz w wieku dorosłym 30-40 lat) z powodu omdleń, bladości i słabego przybierania na wadze oraz skurczowego szmeru sercowego. Właśnie w tym okresie najlepiej jest rozpocząć leczenie kardiochirurgiczne lub za pomocą samorozprężalnej siatki nitynolowej - Amplatzer septal occluder (zamykanie przezskurne ubytku, po którym w małym stopniu występują powikłania po zabiegu, prawa komora szybciej odzyskuje bardziej prawidłowe rozmiary, hospitalizacja dzieci trwa znacznie krócej oraz nie pozostawia blizny jednak nie można jej wykonac w każdym rodzaju ASD).
Wyróżniamy trzy typy tej wady:
-Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu otworu drugiego (ostium secundum), w górnej części przegrody, należy do najczęstszych wad wrodzonych serca
-Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu zatoki żylnej (sinus venosus)
-Ubytek (ostium primum) w dolnej części przegrody typu otworu pierwszego i kanału przedsionkowo- komorowego. Współistenieją z wadami zastawek.

BA.

Offline

 

#2 2008-12-23 14:25:37

asd

Gość

Re: Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD

a ubotek typu zatoki wieńcowej?

 

#3 2009-04-16 14:26:52

kirke7

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD

Witam
Chciałabym się dowiedzieć czegos na temat zamykania ubytku zestawem A.
Moja córka wstępnie została zakwalifikowana do tego zabiegu i szukam wszelkich informacjii na ten temat.
Dziecko ma 4 lata, ubytek 8 mm - zabieg wykonany ma być w Warszawie na Litewskiej.
Proszę o jakieś info.

Offline

 

#4 2009-07-10 22:44:44

ania

Gość

Re: Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD

Witam serdecznie. Mój synek ma 10 lat i jest po zabiegu zamykania ASD2 zestawem Amplatza.Jednak niepokoi mnie jego ostatni wynik EKG: rytm serca 62-85/ms. Niemiarowość zatokowa. Graniczne PQ85ms.QRS85ms.QTc 380ms. Niezupełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.  Szczerze mówiąc zupełnie nie wiem co to oznacza. proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam.

 

#5 2010-03-31 11:58:58

AgaJ

Gość

Re: Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD

Moja córka ma 13 m-cy.  W 7-mym dniu życia nastąpiła sinica obwodowa. Ma zdiagnozowane ASDII / PFO, LPS. Jesteśmy pod kontrolą kardiologa, ale dotąd było spokojnie. Ostatnio podczas badania Echo serca mała płakała, Pani doktor coś się nie spodobało i zaleciła przyjechać jeszcze raz po świętach. Ma przygotować opis, zrobić zdjęcie i skierowanie do CZD w Warszawie na konsultacje. Niepokoi mnie to, że ubytek ten podobno nie należy do siniczych a mimo to wystąpiła sinica. Czy diagnoza może być nieprawidłowa ? Jeśli będzie wymagać zabiegu to jakie są metody wykonywania zamknięcia ubytku w tej sytuacji ? Słyszałam o operacja lub wszczepienie przezskórne. Która metoda jest lepsza, jakie są ich plusy i minusy. Jak to się robi w Warszawie? Dziękuję za odpowiedż. Pani doktor nie wytłumaczyła mi, a ja nie pytałam, bo mała strasznie płakała i skupiłam się na uspokajaniu jej.

 

#6 2010-04-15 09:20:23

monia

Gość

Re: Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD

kirke7 napisał:

Witam
Chciałabym się dowiedzieć czegos na temat zamykania ubytku zestawem A.
Moja córka wstępnie została zakwalifikowana do tego zabiegu i szukam wszelkich informacjii na ten temat.
Dziecko ma 4 lata, ubytek 8 mm - zabieg wykonany ma być w Warszawie na Litewskiej.
Proszę o jakieś info.

Witam mój synek ma 5,5 lat 1,5 roku temu miał zabieg metoda Doplera. Jego dziurka również miała 8 mm. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników zabiegu, synek przestał chorować jak już mu się zdazy to sam zwalcza chorobę przy pomocy domowych środków. sam zabieg to dla każdego rodzica ogromne przeżycie,ale warto bo poprawę widac bardzo.

 

#7 2011-05-23 12:57:26

Ewela**

Gość

Re: Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD

Czy po zabiegu kardiochirurgicznym nawet po kilku latach mogą wystąpić powikłania ?
W lutym tego roku wykryto u mnie WWS ( wrodzoną Wadę  Serca ) Ubytek między przedsionkowy ASD II o średnicy prawie 4cm . Z tąd moje pytanie . Miałam przeprowadzony zabieg kardiochirurgiczny polegający na zaszyciu ubytku łatą osierdziową i minął miesiąc od operacji a ja czuje się dobrze zaś kontrole lekarskie to potwierdzają ale mam jednak wątpliwości czy aby po roku czy kilku latach wada się nie nawróci lub wystąpią jakieś powikłania .

 

#8 2012-04-24 10:50:32

maola

Początkujący

Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD

Ewela miałas zamykany operacyjnie ASD II. Czy po operacji musisz brać jakies leki na stałe?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciechocinek nocleg