Kardiologia dziecięca

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#1 2008-02-26 20:53:10

Kasia

Gość

Przerost lewej komory.

U mojego synka w wieku 7m stwierdzono przerost lewej komory, nie stwierdzono żadnej wady, oprcz tego ze jest jeszcze otwarty otwór owalny( nie wiem czy dobrze napisałam), przepływy w normie,powodem do wizyty u kardiologa była tachykardia.Co może być tego przyczyną??Czy "to" się jakoś leczy?właśnie czekamy na kolejna wizytę u innego kardiologa,gdyz poprzedni oprócz stwierdzenia istnienia tego przerostu nic więcej nie powiedział.Bardzo prosze o odpowiedź.

 

#2 2008-02-27 15:23:27

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przerost lewej komory.

Przerost lewej komory świadczy o "przeciężeniu" serca, lub tej jego strony. Powodem tego może być właśnie niezamknięty otwór owalny, lub  tachykardia. Mógł zajść błąd w diagnostyce- brak konkretnych powodów przerost lewej komory. Tachykardia również nie jest tak oczywsita, u dzieci małych, nawet do 3 lat bardzo trudno jest podczas ekg uzyskać prawdziwy wynik. Dziecko jest zdenerwowane, kręci się, a więc i akcja serca wzrasta, co za tym idzie powstaje tachykardia, aby ją wykluczyć najlepiej jest zrobić holtera- całodobowe ekg, które wykryje wszystkie zaburzenia rytmu, w tym tachykardię i pokaże pełny obraz bicia serca malucha. Nawet jeśli potwierdziłaby się diagnoza, to naprawdę nie jest nic groźnego, po prostu serce szybciej bije.Wydaje mi się, że ani otwarty otwór owalny, ani tachykardia nie jest przyczyną powiększonej komory. Jeśli już, to istnieje poważniejszy problem, albo takie problemu nie ma.

Offline

 

#3 2008-02-27 17:20:26

Kasia

Gość

Re: Przerost lewej komory.

Witam,
bardzo dziękuję za odpowiedź.
Co do przerostu-na pewno jest, dwóch kardiologów potwierdziło ten fakt, zeskanowałabym zdjęcia z usg serduszka ale to możliwe dopiero w weekend:( co do tachykardii, to nasz dr nie podał jej jako przyczyny przerostu tylko jako następstwo   wiec jeśli ani otwór owalny ani tachykardia nie są przyczyną przerostu, to co innego??Dodam ze dziecko jest z ciąży bardzo problemowej, mnóstwo leków podtrzymujących ciążę od samego początku,ciąża zakończona  w 37 tyg  z powodu zawężonych zapisów z ktg, zapisy ktg wskazywały na podduszenie dziecka przez pępowinę, na sali porodowej zaniki tętna, co skutkowało błyskawicznym cc.Czy to może miec coś wspólnego z  przerostem??

 

#4 2008-02-28 15:52:10

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przerost lewej komory.

Trudno powiedzieć... Potrzebna jest dokładniejsza diagnostyka.

Offline

 

#5 2009-10-27 11:32:18

Basia85

Gość

Re: Przerost lewej komory.

Witam wszystkich a szczegolnie Administratora , ponieważ do niego mam pare pytań. Wiem że to forum dotyczy wad serca u dzieci ale to jedyne forum w którym udalo mi sie znalesc podobne objawy choroby mojej mamy... Mama ma wrodzona wadę serca niewiele wiem na ten temat bo mama jest osoba skryta i nie powie mi dokladnie co jej naprawde jest a nie mam mozliwosci pójścia z nią do lekarza. Wiem tyle ze sa to cechy pezyrostu serca , przciażenie lewej komory serca. Wiwm tak ze ze miala holtera i z wyników wyszlo ze podczas wysilku jej serce tak jakby "zwalnia swoje obroty".Jej lekarz zaprpopnowal zabieg a dokladnie "plytke sercowa" kompletnie nie mamy pojecia co to takiego?! Mama ma 59lat . Bardzo prosze o pomoc a przedewszystkim o uświadomienie mnie choc w malym stopniu. Pozdrawiam Basia

 

#6 2012-03-03 03:24:56

jhgejh

Gość

Re: Przerost lewej komory.

camisetas athletic bilbao camisetas barça y álvaro (Weiss, min. 58). Getafe: Moyà, Valera, Lopo, Cata, Masilela (M. Torres, min 31), Rubén Pérez, Lacen, Casquero, Pedro Ríos (Diego Castro, min. 62), Abdel y Miku (Güiza, min. 81). GOLES: 1-0 Pandiani (min. 91) áRBITRO: Undiano Mallenco (colegio navarro) amonestó a Héctor  camisetas de Barcelona Moreno (min. 17), Thievy (min. 35), Weiss (min. 76) y S. García (min. 93) por parte del Espanyol y a Rubén Pérez (min. 39) por parte del Getafe. INCIDENCIAS: Partido disputado en el Estadio de Cornellà – El  camiseta selección española Prat (aforo para 40.500 espectadores) correspondiente a la jornada 5 de la Liga BBVA. Estadio Insular: Historia perpetua

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wellness w Ciechocinku