Kardiologia dziecięca

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#46 2008-10-01 21:01:34

Natalka1987

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

Witam.
U mojego Syna stwierdzono w 1 dobie zycia Przelozenie wielkich naczyn.Po 8h operacji w 3tyg. zycia  oraz wielu komplikacjach teraz jest w miare dobrze.Gradient 35,lekka niedomykalnosc zastawki trojdzielnej i aortalnej.
Pozdrawiamy

Offline

 

#47 2008-10-07 23:25:59

ramzes

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-10-07
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

Witam!
U mnie  było bardzo podobnie. Parę godzin po porodzie moja córka zaczęła sinieć, zdiagnozowano przełożenie wielkich pni tętniczych TGA.  Natychmiast została przewieziona do CZD w Międzylesiu, operowana była 12 dni później. Po miesiącu została wypisana do domu. Obecnie jest w porządku, jeździmy na kontrole do poradni CZD, mała rozwija się prawidłowo, obecnie ma 4,5 m-ca . Oby tak dalej.

Offline

 

#48 2008-10-08 17:08:45

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

regularne wizyty zaowocują długotrwałym zdrowiem Kontrala w tym przypadku jest najważniejsza

Offline

 

#49 2008-11-14 13:35:01

diana

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

mam 7 miesięczną córeczkę, która urodziła się z krytycznym zwężeniem zastawki aortalnej, miała w drugiej dobie życia plastykę balonową zastawki aortalnej, gradient obniżono ze 100 do 60, od tego czasu gradient utrzymuje się na tym poziomie (echo w premedykacji w CZD), niestety na ostatnim echo stwierdzono asymetrię przepony (uniesienie o dwa międzyżebra prawej kopuły?), mała nie ma apetytu - szczególnie mało je kaszek, chętniej dania ze ze słoiczków, słabo przybiera na wadze ok. 6700 (waga ur. 3200) wzrost 75 cm (ur. 52 cm.) . , niechętnie leży na brzuszku po kilku chwilach odpoczywa kładąc główkę na boczek, saturacja 98, co to znaczy ta asymetria i wskażnik powiększenia serca 0,54 ? pogrubiała  górna część IVS? prawdopodobnie grudzień-styczeń czeka ją operacja rozcinania płatków zastawki, boję się o nią, jakie mogą być jeszcze niepokojące objawy tej wady u niej? zastawka aortalna jest o płatkach pogrubiałych i ograniczonym rozwarciu. co to jest grubość IVS=4,4 mm (N-norma?), grubość LVPW=5mm (N), ślad IAo, niewielki l-p przepływ w miejscu FO? vAo=10,1 mm? wymiar poprzeczny LV=N, SF44? Diana

Offline

 

#50 2009-01-08 12:05:45

Gabi

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

Cześć,
moja córka - Lilka ma troszkę przeszło 2 latka i zaraz po urodzeniu wykryto u niej wadę serca. Czekaliśmy żeby się ubytki same zamknęły, ale to nie nastąpiło. W chwili obecnej ma tętniaka części błoniastej o podstawie 0,5 cm z mikroVSD o średnicy 0,1 cm i ASD II o średnicy 0,85 cm. Jest dla nas jasne, że ubytek międzyprzedsiąkowy tej wielkości należy zamknąć, ale cały czas liczyliśmy, że będzie można to zrobić przez cewnikowanie, bez konieczności otwierania klatki piersiowej, ale lekarze zadecydowali, że lepiej zrobić operację i zająć się od razu oboma ubytkami. Mieszkamy w Poznaniu i wiem, że tutejsi lekarze to dobrzy specjaliści i mam do nich zaufanie, jednak mimo tego nie jestem przekonana czy operacja jest faktycznie konieczna. Ubytek międzykomorowy jest mały i nie powinien powodować w przyszłości niewydolności serca. Czy możecie mi doradzić czy kontaktować się z innymi lekarzami (jakimi?, gdzie?) w celu potwierdzenia decyzji o operacji? Albo może jesteście w stanie przedstawić jakieś argumenty, które by utwierdziły zdanie lekarzy o konieczności operacji lub też zaprzeczyły takiej konieczności i potwierdziły, że wystarczy wstawić łatkę w większy ubytek przez cewnik? Byłabym bardzo wdzięczna za jakikolwiek odzew, bo jak się łatwo domyślić ciężko mi podjąć tak trudną decyzję. Dodam może jeszcze, że prywatnie zajmuje się nami dr. Bartłomiej Mroziński, a w szpitalu zespół pod kierownictwem prof. Michała Wojtalika.

Offline

 

#51 2009-11-26 22:36:20

Dominik

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Witam . Mam 14 lat i mam Niedomykalność zastwaiki mitralnej . I Chce sie dowiedzić czy moge grac w piłke nożną.

 

#52 2010-02-03 15:25:32

ankahetera

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-02-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

Moja coreczka 9 miesiecy temu miała operowany przewod botala dzis na kontroli stwierdzono ze do serduszka dostaje sie za duzo krwi i czekamy na konsultacje.Czy moze ktojs miał podobny przypadek.

Offline

 

#53 2010-03-31 12:27:55

AgaJ

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Moja córka ma 13 m-cy.  W 7-mym dniu życia nastąpiła sinica obwodowa. Ma zdiagnozowane ASDII / PFO, LPS. Jesteśmy pod kontrolą kardiologa, ale dotąd było spokojnie. Ostatnio podczas badania Echo serca mała płakała, Pani doktor coś się nie spodobało i zaleciła przyjechać jeszcze raz po świętach. Ma przygotować opis, zrobić zdjęcie i skierowanie do CZD w Warszawie na konsultacje. Niepokoi mnie to, że ubytek ten podobno nie należy do siniczych a mimo to wystąpiła sinica. Czy diagnoza może być nieprawidłowa ? Jeśli będzie wymagać zabiegu to jakie są metody wykonywania zamknięcia ubytku w tej sytuacji ? Słyszałam o operacja lub wszczepienie przezskórne. Która metoda jest lepsza, jakie są ich plusy i minusy. Jak to się robi w Warszawie? Dziękuję za odpowiedż. Pani doktor nie wytłumaczyła mi, a ja nie pytałam, bo mała strasznie płakała i skupiłam się na uspokajaniu jej.

 

#54 2010-05-07 17:57:48

paweł

Gość

Re: Przedstawcie się :)

witam ma taki problem mianowicie gdy kładę się spać i już prawie zasypiam to łapie mnie jakiś atak serca i odrazu się zrywam , i tak ponownie z kilkarazy co to może być?? czekam na odpowiedź

 

#55 2010-09-23 11:55:16

dagmara

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Mój synek ma obecnie 5lat urodził się z zespołem Downa,wadą serca-ubytek przedsiąkowo komorowy i nadciśnienie pucne.Przeszedł operacje mając 6miesięcy,były komplikacje dosyć długo leżeliśmy w szpitalu w Poznaniu,teraz okazało sie że ma dziurke na sercu i lekaże stwierdzili że prawdopodobnie będzie musiał być znowu operowany.

 

#56 2010-09-25 16:50:08

Ania

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Angel napisał:

Tutaj mozecie opisać przypadek waszego maluszka

Witam.Michas urodzil sia w 37 tygodniu,ciaza przebiegala prawie prawidlowo mialam krwiaka na lozysku w rezultacie ciaza byla zagrozona.W pierwszej dobie stwierdzono szmery narastajace.W czwartej dobie diagnoza...Zlozona wada serca pod postacia TETRALLOGIA FALLOTA.To brzmialo jak wyrok.W 13 roku zycia pojawily sie u Miska ataki anoksemiczne,miesiac pozniej znalezlismy sie w Poznaniu na cewnikowaniu serca. Zabieg przebiegal prawidlowo,ale podczas wybudzania dostal ataku. Zdecydowano die na pierwsza operacje...przeprowadzono lewostronne zespolenie BT.Wszystko przebiegalo dobrze 11 dni pozniej bylismy juz w domu.9 miesiecy pozniej doczekalismy sie nastepnej operacji.Niestety okazalo sie ze aorta byla za mocno zniszczona...14 godzin pozniej Michas nas oposcil.Byl za mocno wycieczony,ale i tak walczyl lekarze dawali nam 3 g.na przygotowanie sie.

 

#57 2011-03-14 16:48:33

atrezja tętnicy płucnej

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Witam, mój synek urodził się z wadą serca-atrezja tętnicy płucnej, bez ubytku międzykomorowego, skrajna hipoplazja prawej komory, ubytek między przedsionkowy typu ASD II. Synek był operowany w 4 dobie życia-zespolenie systemowo-płucne. Po upływie dwóch tygodni wykryto u mojego dziecka kardiomiopatę gąbczastą. Po upływie miesiąca wróciliśmy do domu. podawałam dziecku leki i cieszyliśmy się synkiem w domu przez miesiąc po czym znowu wróciliśmy do szpitala bo stan dziecka się pogorszył. Po trzech tygodniach pobytu w szpitalu mój synek zmarł. proszę o kontakt rodziców którzy mają dzieci z taką wadą serca jaką miał mój Michałek.

 

#58 2011-11-10 14:30:09

??

Gość

Re: Przedstawcie się :)

magda napisał:

Dominik ma 8 lat. Uwielbia grac w piłkę nozną. Nalezy do klubu. Ostatnio zalecono mu wizytę u lakarza soportowego. Lekarz wysłuchał szmery na sercu i zrobił badnie.
Oto jego wynik:
wielkośc jam serca norma ciągłośc przegród zachowana. prawidłowa grobośc i kurczliwośc m.lewej komory.nadmiernie wiotki przedni płatek zastawki MV, fala zwrotna do LA mała. w przykoniszkowej czesci jamy LV struna rzekoma. Niedomykalnosc zastawki TV, max. gr. fali zwrotnej ok. 15 mmHg. Fala zwrotna do RVOT mała, przepływ graniczny. Ao trójpłatkowa, przepływ laminarny prawidłowy.Kontrola za 12m-cy.

diagnoza:niedomykalnosc zastawki MV, TV. struna rzekoma w jamie LV.

BARDZO PROSZE O PRZETŁUMACZENIE TEJ DIAGNOZY.

 

#59 2013-06-27 13:57:36

michalikowa01

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-06-27
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

Mój syn ma 8 lat po dwukrotnym badaniu EKG stwierdzono u niego obecność ujemnych załamków P w odprowadzeniach, I, II, III, aVL, aVF, V1-V6, dodatni załamek P w aVR, ktoś umiemi powiedziec co to oznacza.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Weekend SPA w Ciechocinku cyklinowanie podłóg warszawa cennik przytoczna centrum