Kardiologia dziecięca

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#1 2007-11-18 10:47:01

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Podwójny łuk aorty

Wada polega na rozdwojeniu aortu wstępującej- najprościej można to wytłumaczyć w taki posób, że naczynie w pewnym punkcie rozdwaja się na dwa oddzielne i po krótkim odcinku ponownie się łączy. Rozdwojone naczynie często przeszkadza pacjentowi- uciska tchawicę i przełyk, przez co możliwe jest utrudnione oddychanie i spozywanie pokarmów. Jednak zdarzają sie przypadki, kiedy chory nie ma kompletnie żadnych objawów i żyje normalnie przez wiele lat. Wada najczęściej występuje z koarktacją aorty. Zdarzają sie również ubytki w przegrodach (częściej międzykomorowej), przetrwały przewód tętniczy Bottala czy inne). Lubi również współistnieć z wadami innych narządów 80%.

Offline

 

#2 2008-05-03 12:39:36

beatakotek

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-05-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Podwójny łuk aorty

Mój synek miał taką wadę i pomimo walki wczoraj zmarł. Chciałabym wiedzieć na ten temat o wiele więcej lub z kimś porozmawiać o tym przypadku.

Offline

 

#3 2008-05-03 19:16:12

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Podwójny łuk aorty

nie wiem co powiedzieć... [*]
jednak z przykrością muszę stwierdzić, że trudno będzie Ci znaleźć rodziców dzieci, lub samych chorych z taką wadą. Jest ona bardzo rzadka. Ale wierzę, że Ci sie uda
Trzymaj się.

Offline

 

#4 2008-05-07 17:43:13

beatakotek

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-05-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Podwójny łuk aorty

Dzięki za odpowiedż.Ostatnio nie miałam czasu na spojrzenie w neta bo musiałam załatwić sprawy z pogrzebem. Jest to bardzo bolesne. Tym bardziej że nikt z lekarzy do tej pory nie powiedział ile ma tych wad oprócz podwójnej aorty. miał zrobioną sekcję teraz czekam na wynik. Zresztą to długa historia,która może dać wiele do myślenia.

Offline

 

#5 2008-05-07 19:12:14

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Podwójny łuk aorty

Jestem z Tobą.

Offline

 

#6 2011-10-06 16:04:01

tibi

Gość

Re: Podwójny łuk aorty

Witam,ja jestem po takiej wadzie od 30 lat ale mam ja usuniętą operacyjnie,jesli chodzi o podwójny łuk aorty. w 82 roku mi robili operacje w Poznaniu. Ale teraz mimo tego,coś zaczyna się dziać z tętnicą,mam problemy z krażeniem i boli mnie bardzo na nowo.Lekarz wykrył jakiś płat który albo pochodzi od serca i uciska mnie w środku na tętnicy,albo wyrósł jakiś dodatkowy,który ucicka nerwy i tętnicę.coraz częściej tracę siły i przytomność.Mało tego tracę wagę i mam problemy z nogami a dokładniej z łytkami,które bolą poprzez skórczę prawie co dzień.Lekarze w kaliskim szpitalu stwierdzili że mój stan jest dobry i że nic mi nie grozi.Mimo iż podczas badań jakie mi zrobiono w szpitalu po trzech dniach wypisano mnie do domu z wynikiem dobrym mimo iż zaobserwowano nie domykanie żył u mnie a wszystko wytłumaczyli że to nerwobóle na tle nerwowym
Takie życie nie jest łatwe.Nic nie można dżwigać ani się denerwować i przemęczać. Palić,pić i przebywać wsród palących tez nie można-(a u mnie w rodzinie wszyscy palą i się kłócą stale) i trzeba znależć pracę lekką w naszym kraju choć tak naprawdę nie istnieje taka praca. Ja ogólnie jestem beż pracy bo poprzez moje dokumenty i wskazania po tej operacji wszyscy się boją mnie zatrudnić.Żyję z opieki społecznej za 200 zł miesięcznie na 1 osobę,gdyż takie maja tez przepisy.Dziwię się ,że w dzisiejszych latach nie uratowano Pani dziecka,skoro juz klonują nawet ludzi i zwierzęta-cały NFZ! Mnie też oni denerwują-zwłaszcza teraz robiąc łaskę że mnie przyjęli na 3 dni na badanie holteru i echokardiografu,a tomografii zleconej od lutego 2011 roku nie zrobili do tej pory.w 2000 roku spowodu ustalenia mojej niepełnosprawności która powstała przed 16-tym rokiem życia,państwo przyznało mi rente socjalną na serce,ale w 2002 roku Zus ozdrowił mnie i kazał iść do pracy,bo ich zdaniem taka wada to jeszcze nie koniec świata i że jak mam 2 ręcę i nogi to mogę pracować-pracy nie ma dla mnie i tak w kółko;( Teraz mnie cała kość lewa boli,obojczyk lewy mi cały czas przeskakuje i strzyka przy ruszaniu zwykłym lewą ręką a lewa strona w części od obojczyka aż do blizny po tej torakotomii serca jest większa od prawej strony i mnie boli bardzo.mało tego przy dotyku jest jakby twardsza skóra i jakby coś tam w środku sobie rosło. lekarz wie to i powiedział że w 2012 roku na nowo mam się zgłosić z tym to ruszy to na nowo bo podobno teraz przy końcu roku Nfz nie jest już tak dobry żeby robić zabiegi a tym bardziej operację.Więc jak dożyję to pójde w styczniu.lekarz mi powiedział że faktycznie sprawa jest poważna a służba zdrowia wzbrania się od tego finansowo jak diabeł od święconej wody i że nie chcą ryzykować w starymroku-komedia? Realne życie!!  Przepraszam i Pozdrawiam.

 

#7 2011-10-06 16:17:47

tibi

Gość

Re: Podwójny łuk aorty

jeśli chce się pani coś zapytać to podaję adres meila  :  tibiboss@onet.eu.
Odpowiem na każde pytanie związane z tym łukiem.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pakiet wellness Ciechocinek