Kardiologia dziecięca

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#1 2007-08-01 17:07:29

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Drożny otwór owalny

Jest otworem w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca. W brzuszku u mamy zapewnia połączenie anatomiczne i czynnościowe przedsionków. I jest podobny do zastawki, otwiera się w kierunku lewego przedsionka. Po urodzeniu wzrost ciśnienia w lewym przesionku powoduje przyciśnięcia uprzednio uchylonej zastawki przegrody pierwszej i zamknięcie zastawki. U większości ludzi blaszki przegrody zrastają się, jednak ok. 20%- 30% dzieci nie posiada zrośniętego drożnego otworu owalnego. Nie jest to patologią i nie wymaga leczenia lecz może powodować zatory i prowadzić do udaru. Zamknięcie operacyjne otworu jest stosowane dla pacjentów w wysokiej grupie ryzyka (zagrożenie udarem). Najlepszym momentem na zamknięcie otworu jest wiek od 4 do 7 lat.

Ba & kardiologia http

Offline

 

#2 2010-11-18 09:02:12

pytanie otowor owalny

Gość

Re: Drożny otwór owalny

u mojego 1,5 rocznego dziecka na rutynowej wizycie u lekarza lekarka usłyszała szmer w sercu byłam z córcia u kardiologa zrobił usg serca i powiedział, ze to wynik malutkiej drobnej szczeliny miedzy przedsionkami po otworze owlanym i mam przyjsc za poł roku by sprawdzic czy sie zrosło - jak długo mozna czekac na to zrosniecie ? kiedy konieczna jest operacja ? dziekuje za pomoc bardzo mnie to matrwi choc lekarz twierdził, ze nie ma czym ...

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Weekend SPA w Ciechocinku cyklinowanie podłóg warszawa cennik przytoczna centrum