Kardiologia dziecięca

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#16 2008-07-28 09:42:35

Kasia

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Holter nie wykazał u mnie żadnych zaburzeń rytmu. Czy ta skłonność do bloku może przejść w ten blok i to w zasadzie odrazu na II stopień??

 

#17 2008-07-28 18:48:01

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

raczej nie, nie powinna się pani przejmować, skoro holter wyszedł dobrze, to tak jest.

Offline

 

#18 2008-07-28 21:44:21

Kasia

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Dziękuję za odpowiedź w takim razie:)

 

#19 2008-08-07 10:21:45

Jola

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Obecnie jestem w 8m.ciąży  na początku wykryto u mnie b-p.k 1 stopnia oraz niedokrwienie m.sercowego ,lekarz podejrzewal nawet zatorowość płucną.W tej chwili przy niewielkim wysiłku odczuwam piekący bol wklp.za mostkiem ,pocenie sie ,mdłości, zqawroty głowy , nie jestem w stanie poruszać sie jest mi słabo i muszę wtedy odpocząc leżąc.Taki stan czasami trwa 2 3 dni ,albo 2-3 godz.Mój lekarz gin.zalca cesarke , moje pytanie brzmi:czy rzeczywiście jest to wskazaniem do tego zabiegu ?

 

#20 2008-08-07 12:59:34

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Myślę, że cięcie cesarskie jest wskazane w tym wypadku... Dla pani bezpieczeństwa. Oczywiście może zdecydować się pani na poród w własnych siłach, ale może to pani zaszkodzić.

Offline

 

#21 2009-02-08 17:48:39

Madzia22

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Witam serdecznie
Wykonałam EKG i jestem zaniepokojona wynikiem :

HR 78[1/min]
RR 761 [ms]
QRS 83[ms]
QT 330[ms]
QTC 287[ms]
P 94[ms]
PQ 156[ms]
Oś P 22
Oś QRS 29
Oś T 0


miałam także opis na wydruku:

116 nieregularny rytm nadkomorowy
rytm RR jest nieregularny
rytm PP jest nieregularny
położenie załamka P jest nieregularne
420 normogram
506 znaczące obniżenie ST, możliwe niedokrwienie mięśnia sercowego

Podkreślam, że parę lat wcześniej przeszłam infekcyjne zapalenie wsierdzia ( IZW )

Proszę o skomentowanie.

Pozdrawiam

 

#22 2009-02-10 14:29:52

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

powinnaś jak najszybciej udać się z tym ekg do lekarza.

Offline

 

#23 2009-10-16 21:14:47

Jaszczer

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Witam! Trenuję biegi długodystansowe, nigdy nie miałem kłopotów z sercem. Na badaniach na kartę sportowca na ekg coś nie wyszło. Powiedziano mi, że to nic poważnego. Dostałem skierowanie do kardiologa. Otrzymałem skierowanie na echo i holter. Echo wyszło na pograniczu normy wiekowej. Ale otóż na holterze wykryto blok przedsionkowo-komorowy II. Nie kręci mi się w głowie, nigdy nie mialem zawrotów, nigdy nie robilo mi sie slabo, nie mdlalem. Kardiolog pytala się mnie o te obiawy. Dostałem zwolnienie z biegów i uprawianie sportu. Mam kolejny holter 2 lutego. Jestem bardzo aktywnym człowiekiem i takie orzeczenie to jak nóż w plecy dla mnie. Uwielbiam biegi, jest to jedna z cześci mojego życia. I mam pytanie czy mogę biegać, rezygnują z intensywnych treningów, oraz czy mogę intensywne treningi robić np. raz w miesiącu. Podczas biegu nigdy źle się nie czułem nie bolało mnie serce zero objawów. Kardiolog przyczepiła się do mego niskiego tętna lecz wynika to z mojego wytrenowania. Zamierzam porozmawiać o tym także z moim trenerem co on o tym myśli. Mam 16 lat 190 wzrostu 66kg. Liczę na pomoc.

 

#24 2010-07-23 22:35:15

Ankuś

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Hej mam podobny problem jak kolega wyżej...
To znaczy: Też trenuje biegi długo-dystansowe...
Miałam dziwne przypadki z EKG...  Zrobione miałam chyba z 10 razy w ciągu miesiąca bo ciągle się niepodobało jak nie mojemu lekarzowi rodzinnemu, to pani doktor która mnie prowadzi w poradni sportowej... Na koniec oboje zgodnie stwierdzili że wymagam wizyty u kardiologa... wydali mi skierowanie na badania pod kątem tachykardii zatokowej... Kardiolog nic takiego nie wykrył, ale dla pewności umówił mnie na Echo serca....No i w końcu dziś doczekałam się wizyty i odziwo ten sam kardiolog co wczesniej powiedział mi że  mam blok p-k 1stopnia... I zostaje pod dalszą jego opieką następną wizyte mam na ferie 2011, na ekg dla porównania moich wyników...


Co ja mam o tym wszystkim myśleć??
Dodam że mam 15 lat i od jakiegoś roku ciężko trenuje... 3 razy w tygodniu bieg 10km, 2 razy w tygodniu jakieś lekkie ćwiszenia rozciągające na hali lub gra najcześciej w koszykówkę (ok godzine poprzedzona godzinną rozgrzewką)...   Nigdy nie miałam omdleń, zasłabnięć czy tym podobnych...czasem tylgo (zakłuje) mnie serce lub mam zadyszkę...

Czy moge w dalszym ciągu prowadzić taki sam tryb życia musze coś w tym zmienic?

Zgóry dziękuję i pozdrawiam Ankuś!

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wellness w Ciechocinku