Kardiologia dziecięca

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#1 2009-01-21 19:17:16

Wiola22

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 2
Punktów :   

Złożona wada serca

Witam,15 grudnia 08urodzilam synka zaraz po porodzie lekarz który odbierał poród stwirdzil, ze dziecko jest lekko sinawe lecz zignorował to.W momencie gdy rozpoczeła się druga doba życia juz w nocy mały zaczął płakać i żle oddychał jego oddech był szybki i głeboki,dziecko było sine.Wezwałam lekarza pediatre lecz ona stwierdziła,że dziecko jest po prostu głodne,jest mu za ciepło i zakropliła mu nosek.Kazała przystawić go do piersi lecz on odmawiał i nadal płakał.Kolejnego dnia tuż przed wypisaniem nas do domu jeszcze raz przyszła pediatra,stwierdzono szmer nad sercem,nieznacznie szary odcień powłok skurnych.
W wykonanym echo rozpoznano wadę srca złozoną pod postacią wspolnego pnia naczyniowego z VSD,hipoplazji Ao i pnia płucnego.Właczonop prostin. Z powodu zaburzeń oddychania oraz bezdechów,drgawek uogólnionych w przebiegu desaturacji podłączono go do respiratora.Właczono gardenal i leki przeciw bólowe.Następnego dnia przekazano go do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.22 grudnia odbyła sie operacja,która trwała 13 godzin.W momencie gdy go otworzyli okazało się,że Kubuś ma jeszcze więcej wad.23 grudnia nad ranem mój synek zmarł.
Lekarze twierdzą,że takiego typu wada nie jest rozpoznawana w czasie ciąży.Czy na pewno Usg nie jest w stanie tego wykryć?U mnie w rodzinie nie występowały wady serca.W czasie ciąży miałam cukrzycę,która nie wymagała leczenia.Ciąża przebiegała prawidłowo.Skąd się wzięła ta wada?czy lekarz prowadzący ciąże może ponieśc jakies konsekwencje?Jest to moje drugie dziecko.Prosze o pomoc,gdyż nie daje mi to spokoju.

Offline

 

#2 2009-01-31 17:06:27

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Złożona wada serca

lekarz który robił nawet najzwyklejsze usg płodu powinien zauważyć, że serce nie ma prawidłowej budowy. Może trafne rozpoznanie wady serca byłoby trudne, aczkowiek wychwycenie takich zmian w sercu dziecka, nawet gdy znajdowało się ono jeszcze w macicy nie powinno sprawiać trudności dla wyspecjalizowanego lekarza.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Weekend SPA w Ciechocinku cyklinowanie podłóg warszawa cennik przytoczna centrum