Kardiologia dziecięca

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#1 2009-09-02 09:31:37

podziemi

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 1
Punktów :   

Zwężenie zastawki a zespół ortnera

Dzień Dobry!

Mam 16lat. Kiedy miałem 11,5 roku stwierdzono u mnie zwężenie prawego płatka zastawki mitralnej.
Coraz gorzej natomiast jest z moim głosem. Na lekcjach wf tracę go całkowicie. Choć staram się coś powiedzieć, to nic nie mogę! Jest to dla mnie niesamowicie uciążliwe. W ogóle kiedy moje serce zaczyna intensywnie pracować mam problemy z komunikacją. Proszę o opinie czy z badań załączonych do poprzednich postów coś wynika. Dlatego uważam, że może być to objaw Ortnera. Czy moje przypuszczenia są słuszne? Do kogo mam się dodatkowo zwrócić? Kardiologa, foniatry, otorynolaryngologa, neurologa?
Badanie są mocno nieaktualne, chciałbym, żeby były. Lekarz rodzinny stwierdził że "co mnie będzie wysyłał do kardiologa starego konia", a w takim razie rodzice też. Podejrzewam, że sam sobie zrobię echo prywatnie.

badania z przed 4 lat....
rytm zatokowy, miarowy o częstości 100/min. normogram. Oś elktryczna serca +90. Położenie serca pionowe. Odstęp PQ-0.14. QRS- 0.08s.. QTc- 0.41 ST w V2 uniesiony skośnie do góry 2-3mm. Sinistrogyria. R=S pomiędzy V2-V3. S w V2+R w V5=50mm co może sugerować przerost lewej komory.

Holter: wiodący rytm zatokowy. Minimalna częstość rytmu wynosiła 49 ..., maksymalna częstość rytmu wynosiła 164..., Średnia częstość rytmu wynosiła 86 VEB 0 SVE 219.

Co do starej echokardiografii jest problem, bo ciężko się odczytać. Z tego co widzę
...cichy szmer mogący odpowiadać ugięciu(?) płatka(?) przetoki(?) zastawki mitralnej. Nadto obecny z. wano-wagarego (??). Wiem jak to wygląda, ale naprawdę jest to nie do rozszyfrowania. Może uda się domyślić o co chodziło lekarzowi.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez podziemi (2009-09-02 09:36:26)

Offline

 

#2 2011-04-01 10:26:00

Prolaps zastawki mitralne

Gość

Re: Zwężenie zastawki a zespół ortnera

Taką wadę stwierdzono u mojej córeczki.Ma zaleconą kontrolę raz w roku u kardiologa.Niczego jej nie przepisała,tylko zwolnienie z w-f,bo nie ma się przemęczać.Żadnych objawów u  niej nie ma,jest szczupła,ale zawsze taka była.Może ktoś z was ma zasób wiedzy na temat tej wady.Albo znacie kogoś z tą wadą,i dostałabym jakąś wskazówkę.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciechocinek hotel