Kardiologia dziecięca

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#1 2008-05-26 08:50:26

Marcin~

Gość

Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Witam. Podczas badań kontrolnych EKG wykazało u mnie blok. Skierowano mnie na badanie echo serca.
Echo serca nie wykryło u mnie żadnej wady ani nieprawidłowości jednak na każdym EKG (miałem robione 2) wykrywało ten blok.

Co taka sytuacja może oznaczać? Czy ten blok jest niebezpieczny dla życia?


Mogę przesłać skan EKG i wyniki echa serca w razie wątpliwości.

 

#2 2008-05-26 14:37:05

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Blok p-k nie musi oznaczać wady lub choroby serca, dlatego echo wyszło dobrze. Nie zagraża on życiu, jeśli występuje w malym stopniu. St. III lub zaawansowany II również nie jest jednoznaczny z takim zagrożeniem. Pierwszą oznaką do niepokoju są omdlenia, które świadczą o poważnych zaburzeniach przewodnictwa w wypadku bloku. W takich przypadkach zazwyczaj zostaje wszczepiony rozrusznik serca. Jednakże nie masz powodów do obaw, wiele ludzi "cierpi" nawet o tym nie wiedząc na taką nieprawidłowość.

Offline

 

#3 2008-05-26 20:56:23

Marcin~

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Dziękuje za informację.
Jeszcze jedno pytanie - Czy przez ten blok muszę ograniczyć w jakiś sposób aktywność fizyczną? Trenuję piłkę nożną (amatorsko).

 

#4 2008-05-27 14:58:20

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

nie, ale nie należy przesadzać z wysiłkiem.

Offline

 

#5 2008-06-20 17:43:55

Marcin

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy jeżeli (załóżmy) mam blok I stopnia to czy może on sam przeobrazić się w blok II lub III stopnia?
Czasem zdarza mi się że serce mi kłuje/uciska itp. Oznaczać to może że mój stan się pogarsza?
Właściwie przed robionymi badaniami echa serca miałem podobne bóle a poza blokiem wszystko było ok.
Wyczytałem różne informacje na temat tego bloku i wiele z nich wręcz mnie przeraziło. Każdego dnia teraz mam obawę że mogę nagle umrzeć na atak serca

 

#6 2008-06-20 20:33:52

Marcin

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Miałem robione badania tarczycy, i pierwiastków. Pani doktor przepisała mi potas z magnezem bo miałem lekki niedobór tych pierwiastków.

 

#7 2008-06-20 21:07:34

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

proszę się nie obawiać, blok 1 st  nie zabija Owszem istnieje ryzyko zatrzymania akcji serca przy 3 st, ale w takich przypadkach potrzebny jest rozrusznik. Jeśli chodzi o to, czy blok może sie pogłębić, to tak- może tak sie zdarzyć, ale jest to długi proces i zazwyczaj nie odczuwalny dla pacjenta. Najczęstszymi objawami b-k jak osłabienie i omdlenia. Naprawdę nie jest źle.

Offline

 

#8 2008-06-20 22:08:24

Marcin

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

A ile taka przejście z stopnia na stopień może trwać?
Znaczy że jak mam 20 lat to do 40 mogę niedożyć?

 

#9 2008-06-20 22:09:35

Marcin

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Ciśnienie zawsze mam w normie. Tylko tętno około 67 uderzeń na minutę. Nie wiem czy to nie za mało.

 

#10 2008-06-21 11:40:50

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

tętno jest idealne. Dożyje pan do 40 z medycznego punktu widzenia.

Offline

 

#11 2008-06-21 11:41:02

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

i wiele, wiele dłużej....

Offline

 

#12 2008-07-11 16:22:37

Marcin~

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Witam. Piszę bo wierzę że pomoże mi Pani. Chodzi mi o określenie mojego bloku. Właśnie kardiolog powiedział że jest blok ale nie powiedział jaki. Zamieszczak skany ekg i echa. Proszę gorąco o pomoc.

Echo Serca
http://sport-kosakowo.pl/imghost/grafika/852970Echo1.jpg



Ekg cz.1
http://sport-kosakowo.pl/imghost/grafika/795801ekg1.PNG


EKG cz.2
http://sport-kosakowo.pl/imghost/grafika/602806ekg2.PNG


EKG cz.3

http://sport-kosakowo.pl/imghost/grafika/466034ekg3.PNG


EKG cz. 4

http://sport-kosakowo.pl/imghost/grafika/123970ekg4.JPG

 

#13 2008-07-11 16:23:37

Marcin~

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Jak chce Pani powiększyć to prawym myszy >> pokaz obrazek

 

#14 2008-07-22 15:34:03

Kasia

Gość

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Witam
Czytam o przypadku Marcina, który uderzająco przypomina mi mój. Dwa tyg. temu trafiłam do szpitala po tym jak lekarz na EKG stwierdził blok p-k II stopnia. Po szczegółowych badaniach nie wykryto nic co wskazywałoby na to że ten blok u mnie występuje.... co ciekawe, nawet EKG wychodziło prawidłowe... Również stwierdzili u mnie niedobór potasu i magnezu co wyrównali kroplówką. Ze szpitala wypisali mnie jako osobę bez żadnych bloków.... Moje pytanie brzmi: co mogło być przyczyną tak fatalnego wyniku tego pierwszego EKG? Nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem, nigdy nie traciłam przytomności, nic nie wskazywałoby na to że coś mi jest. Mam 21 lat, uprawiam sport, ciągle jestem w ruchu. Czasem tylko kłuło serce i to wszystko. Czy blok II stopnia mógł wyniknąć z błędu przerowadzenia badania EKG?

 

#15 2008-07-27 20:52:08

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Blok przedsionkowo-komorowy serca - pytanie

Oczywiście blok mógłbyć wynikiem zepsutego sprzętu, ale występuje również coś takiego jak skłonność do bloku.. pojawia sie on okresowo, co na pewno wyjaśni holter ekg.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciechocinek hotel