Kardiologia dziecięca

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#31 2009-01-09 11:40:33

beciunia36

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

witam,wczoraj byliśmy z Olą u kardiologa,botall nadal jest-ma2mm do tego niewielka dziurka miedzy przedsionkami,ale lekarz kazał czekać do czerwca czyli następnej wizyty,jeśli się nie zamknie-zabieg -założenie /sprężynki/ mógłby zrobić to juz teraz,bo mała waży ponad5kg,ale chce dać Oli szansę by się samo zamknęło!!!może jest tu ktoś,kto miał operowane dziecko na szpitalnej w Poznaniu?


Beata mama Oli

Offline

 

#32 2009-02-07 19:14:29

Iza

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

mam 4miesięcznego synka stwierdzono u niego szmer spowodowany nie zamkniętym przewodem Botalla jaka była przyczyna ze sie nie zrósł ???

Offline

 

#33 2009-02-07 19:19:46

Iza

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

co oznacz rozpoznanie o.22 ?

Offline

 

#34 2009-02-13 19:16:54

monikas

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-02-13
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

Witam, mam pytanie czy przetrwały przewód tętniczy może mieć wpływ na przyrost dziecka? Moja córeczka ma 7 msc i od ukończenia 2 msc życia bardzo mało przybiera na wadze, szukam przyczyny dlaczego, wczoraj miała echo serca  rozpoznano botal.

Offline

 

#35 2009-02-25 22:08:50

anka

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-02-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

Pomóżcie bo się troche boje
Moja miesięczna córka trafiła do szpitala z powodu zapalenia płuc i tam powiedzieli o podejrzeniu dużego PDA. Mam się z  nią zgłosić do kardiologa, ale najbliższa wizyta będzie w maju. czy nie będzie to za długi okres oczekiwania. Czytałam że ta dziurka może się powiekszyć. Czy przez ten czas do wixyty u kardiologa może zdarzyć coś poważnego?

Offline

 

#36 2009-02-26 18:10:26

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

myślę, że prywatnie powinnać zrobićprzynajmniej echo serca. I to jak najszybciej, im szybciej zostanie wykryta wada, tym lepiej dla dziecka- skraca się czas leczenia, możliwośc piwikłań. Może zamiast leczenia chirurgicznego zostanie zastosowane farmakologiczne, które jest najskuteczniejsze we wczesnym stadium życia dziecka.

Offline

 

#37 2009-03-03 22:52:17

Olgap1976

Gość

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

witam, kilka dni temu złozyliśmy skierowanie w centrum zdrowia dziecka, rozpoznanie pda i konieczny jest zabieg, prosze mi powiedziec czy długo będziemy czekali na przyjecie na pierwszą wizytę a potem na zabieg? dziecko ma 3 lata i na szczęscie żadnych objawów, na jednym echu wyszedł mały przeciek a kilka dni poźniej drugi lekarz stwierdził dużo większy i że jest wskazany zabieg, jestem zkołowana, zaskoczyła nas ta diagnoza, poza tym postraszyli nas że napewno z poł roku poczekamy na pierwszą wizytę, mam tez pytanie czy lot samolotem może zaszkodzić dziecku i czy po zabiegu będzie musiała łykać jakieś lekarstwa? dziękuje

 

#38 2009-03-29 23:00:18

jola

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-03-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

MOJA CORKA URODZILA SIE Z WRODZONA WDA SERCA NA CHWILE OBECNA STWIERDZONO UNIEJ PDA PONIZEJ 1MM I MNOGIE VSD NAJWIEKSZY 2MM NA WYSOKOSCI BELECZKI PRZEGRODOWO-BRZEZNEJ IUNACZYNIENIE PLUC NIEZNACZNIE ZWIEKSZONE.WIEM ZE TO JEST ZADNA WADA ALE DIAGNOZ BYLO KILKA NAJPIERW BYLA ZAKWALIFIKOWANA DO OPERACJI BO PDA BYLO 2,5MM POTEM STWIERDZONO ZE MNIEJ NIZ 1M PROSZE MI POWIEDZIEC JESLI KTOS WIE I MIAL TAKI PROBLEM CZY JEST TO MOZLIWE ZEBY PRZEWOD SIE ZMNIEJSZYL BO Z TEGO CO JA CZYTALAM TO NIE ALE MOZE JA JESTREM W BLEDZIE(ZDJAGNOZOWANA BYLA UNIWERSYTECKIM SZPITALU DZIECIECYM W KRAKOWIE)POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDZ

Offline

 

#39 2009-03-30 12:22:23

olgap1976

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-03-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

z tego co ja słyszałam może się zmniejszyć a nawet zamknąc ale w zależnosci od wieku dziecka im mniejsze tym większe prawdopodobieństwo.

Offline

 

#40 2009-03-30 21:18:15

jola

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-03-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

moje dziecko ma 14 miesiecy i kiedts ten otwor byl na 1,4mm a teraz ma 2,5 wiec niewiem czy sie zamknie

Offline

 

#41 2009-03-31 11:32:18

olgap1976

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-03-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

moja ma 3 latka i czekamy na zaproszenie z centrum zdrowia dziecka, ale w tym wieku juz się nie łudze że się zamknie(((

Offline

 

#42 2009-04-19 21:05:28

andzia

Gość

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

...mam 34 lata i w wieku 9 miesiecy zostalam zoperowana (podwiazanie przewodu Botalla).

Aby USPOKOIC wszystkie mamy - jestem zdrowa kobieta, mam "tylko" blizne na plecach, ktora zawsze byla moim ogromnym kompleksem...
Poza tym uczestniczylam na lekcjach WF-u i bralam udzial we wszystkich zajeciach sportowych.

Moja mama tak samo jak i Wy, strasznie bala sie operacji... ale zabieg sie udal:)

Zabieg przeprowadzany byl w Gdanskiej Akademii Medycznej.

Pozdrawiam i zycze optymizmu!

 

#43 2009-04-20 16:25:41

olgap1976

Początkujący

Zarejestrowany: 2009-03-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

teraz na szczęscie nie operują, jedynie zabieg, po ktorym nie ma najmniejszej blizny))

Offline

 

#44 2009-05-08 15:36:40

Monia

Gość

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

Witam,mój synek urodził się w 28 tyg ciąży,stwierdzono u niego przetrwały przewód tętniczy botalla,farmakologiczna próba zamknięcia nie udała się.W dniu wypisu dowiedziałam się że synek ma jeszcze drożny otwór owalny.Wczoraj byłam na kolejnej wizycie u kardiologa i powiedzieli nam że obydwa otworki się zarosły.Czy to możliwe?

 

#45 2009-05-10 15:20:18

Monia

Gość

Re: Przetrwały przewód tętniczy botalla - PDA

Zapomniałam dodać że synek ma obecnie 2 latka.Niby dziurki się zamknęły ale stwierdzono niedomykalność zastawki mitralnej.Skąd to się wzięło?Proszę o jakieś informacje.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
internet radiowy sucha beskidzka noclegi ciechocinek ile kosztuje cyklinowanie parkietu warszawa BoĂŽte de vitesses Lexus