Kardiologia dziecięca

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#1 2007-10-15 16:16:21

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

Wada polega na braku przegród w sercu. Tzw. Krzyż sercowy nie istnieje. Avsd jest ciężką i groźną wadą, wymaga natychmiastowej korekcji, już w pierwszych dniach życia, z powodu dużego ryzyka pojawienia się nadcisnienia plucnego. Krew w sercu całkowicie się miesza. Może wystepować z innymi niedoskonałościami : najczęściej duża niedomykalnością zastawek. Zdarza się tak, że w sercu wyrasta jedna zastawka przedsionkowo- komorowa, co znacznie pogarsza stan dziecka. Wadzie często towarzyszy Zespół Downa - 80%. Podstawowym badaniem stwierdzającym avsd jest echo. Niezbędne jest wykonanie cewnikowania. Operacja jest skomplikowana, na otwartym sercu, w krążeniu pozaustrojowym, polega na zamknięciu ubytków przy pomocy łatek (najlepsza jest metoda dwóch łat), a ponadto na wykonaniu trudnej naprawy uszkodzonych zastawek tak, aby były jak najbardziej sprawne. Niestety nie zawsze serce wraca do pełnej formy i jest konieczna reoperacja polegająca na wstawieniu sztucznych zastawek.

              BA.

Offline

 

#2 2009-01-09 15:24:31

marlena

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

moja coreczka ma avsd ma 1.5 roku i czekamy na operacje moze ktos mial lub ma ten sam problem ,nie wiemy co nas czeka i jak to wszystko bedzie wygladac

 

#3 2009-01-09 15:30:42

marlena

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

dotego jeszcze ma duzy ubtyek ASD-12mm,VSD-6mm

 

#4 2009-01-18 15:33:09

goska

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

moj syn tez ma wspolny kanał przedsionkowo komorowy czeka nas oeracja i w czwartek jedziemy do centrum zdrowia dziecka do warszawy

 

#5 2009-01-25 20:36:37

marlena

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

moze ktos mogl by mi pomoc i napisac cos na temat tego jak to wszystko wygladfa po operacji

 

#6 2009-02-07 09:33:47

Agnieszka

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

Moja córeczka miała operacje w wieku 2 miesięcy, ze względu na postępującą niewydolność serca. Najczęściej takie wady operuje się do 6 miesiąca życia, aby uniknąć nadciśnienia płucnego.
Po operacji dziecko dostaje dużo leków przeciwbólowych, morfinę nawet, więc bólu nie powinno czuć. Oprócz tego na bloku pooperacyjnym jest dosypiane. Trzeba się psychicznie przygotować na widok dziecka z mnóstwem kabelków, rurkami itp. Dziecko ma również przywiązane rączki do łóżeczka zeby sobie czegos nie odczepiło. Moja córcia 3 dnia została przeniesiona na OIOM, gdzie już mogłam z nią być cały czas i karmić piersią
U nas po operacji została niedomykalność zastawek. Mała bierze codziennie leki. Ale rozwija się wspaniale.
W razie pytań służę pomocą
Pozdrawiam
Agnieszka.

Aha, oprócz CAVC (całkowitego kanału) miała również ASD i VSD, razem około 17mm oraz drożny przewód Botalla.

 

#7 2009-02-07 13:58:23

marlena

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

wiec człowiek musi byc gotowy na straszne widoki :(mam tysiące pytan a jak przyszło do pisania wszystko jak by wyparowalo mi z glowy czy twoja coreczka operowana była w centrum zdrowia dziecka?Zastanawiam sie jaka tam jest opieka tyle roznych wypowiedzi czytałam

 

#8 2009-02-07 14:00:22

marlena

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

A ile trwał wasz cały pobyt w szpitalu ?Z góry dziekuje za odpowiedzi Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla córeczki

 

#9 2009-02-07 20:39:54

Agnieszka

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

Marleno, termin operacji mieliśmy na 16 października (poniedziałek), przyjęcie było 13tego, a wyszliśmy 26 października Nie było żadnych powikłań, Mała bardzo szybko się zebrała Operowana była w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, jeszcze przez prof. Skalskiego.

 

#10 2009-02-08 18:28:41

marlena

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

Bardzo Ci dziekuje za odpowiedzi mam jeszcze pytanko jak wyglada życie dzieciątka po operacji ?Czy to są ciągłe badania ,a co z mostkiem który jest nacinany?czy on sie szybko zrasta i dziecko mozna normalnie brac na rece przytulac?

 

#11 2009-02-08 20:42:29

Agnieszka

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

Na początku mieliśmy kontrolę miesiąc po operacji, potem 2, 3 miesiące. Teraz jeździmy mniej więcej raz na 4-5 miesiące. Kontrolujemy się w Zabrzu, tam gdzie była operacja oraz u kardiolog w naszym mieście. Odkąd wyszliśmy ze szpitala po operacji zaczęło się inne macierzyństwo. Nie czuję tego, że mam chore dziecko. Moja córcia w ciągu tych ponad 2 lat była 2 razy chora plus grypy jelitówki, więc dobrze się trzyma
Twoja córcia jest starsza, ale ja w 3 dzień po operacji już mogłam karmić Małą piersią (ale niestety w dzień operacji wyparował mi pokarm i już nie dało rady pobudzić laktacji ). Siostry w szpitalu kazały normalnie się zająć dzieckiem, normalnie kąpać, brać na ręce, czego się bardzo baliśmy. Pokazali tylko co można zamoczyć, a co nie.
Na kontrolach mamy robione EKG i echo serca.
Mostek owszem jest nacinany, u nas nie zrósł się prawidłowo. To częsty problem ponoć. Na środku mostka ma wybrzuszenie. No ale najważniejsze co w środku... Mała miała rehabilitację po jakimś czasie od operacji, żeby właśnie wzmocnić mięśnie brzucha i klatki piersiowej, przez co to wybrzuszenie było mniej widoczne.
Ze względu na niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej po operacji obejmuje nas profilaktyka IZW. I o tym trzeba pamiętać.
Moje dziecko to chyba najenergiczniejsze dziecko na ziemi Kto by pomyślał ile przeszła.

 

#12 2009-02-08 20:51:27

marlena

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

Dziekuje Ci bardzo to bardzo wazne dla mnie moc wysluchac opini kogos kto przeszedł to samo co czeka teraz nas ,mam nadzieje ze u nas tez wszystko sie powiedzie dziekuje i pozdrawiam

 

#13 2009-02-08 21:00:37

Agnieszka

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

Nie ma za co Marleno. Dobrze jest wiedzieć, że takie wady są z powodzeniem operowane i że polscy kardiochirurdzy są ZNAKOMICI!
Ja nie wiedziałam wtedy nic. Bałam się zajrzeć do internetu... I stąd było moje OGROMNE przerażenie. Żałuje, że wtedy byłam sama z mętlikiem i obawami w głowie. Myślę, że znaczniej spokojniej bym do tego podeszła.
Podaje ci mój adres mailowy: kulet@o2.pl
W razie pytań pisz śmiało!

 

#14 2009-02-08 21:07:23

marlena

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

dzięki wielkie

 

#15 2009-10-25 11:36:28

emilia

Gość

Re: Wspólny kanał przedsionkowo- komorowy AVSD

mam 1,5 roczna córeczke tez ma wspólny kanał przedsionkowo=komorowy wieku 3 mc=y miała zabieg b  anding w lutym tego roku zespolenie systemowo=płucne gdyz ma za wysokie cisnienie płucne czekamy na operacje ma miec jeszcze rozrusznik gdyz ma za wolna akcje serduszka i niewydolnosc krazeniowa ma duzo wad w serduszku i jeszcze serce po prawej stronie mamy termin do łodzi 1 grunia tego roku i niewiem co bedzie dalej

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
bmw klub ostrowiec hotel wellness na weekend w Ciechocinku aleoleje