Kardiologia dziecięca

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#31 2008-05-03 07:15:45

Beata

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Dzień dobry. Trafiłam na tą stronę i chciałabym zadać pytanie. Jestem w 25 tygodniu ciąży. Ostatnio na usg lekarz wykrył u mojego dziecka ASVD całkowity kanał przedsionkowo-komorowy. Wiem że to ciężka wada serca. Ale może ktoś mi powie czy trudne są operacje tego typu wad? Kiedy się je zwykle wykonuje? Potrzebuję pomocy w formie takich informacji bo nerwy mi siadają. Dziękuję za jakiekolwiek informacje.

 

#32 2008-05-03 14:21:45

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Avsd nie należy do wad "łatwych", ale przy tak rozwiniętej medycynie (zwłaszcza kardiochirurgii dziecięcej) korekta nie jest wielkim wyzwaniem. Stres w takiej sytuacji jest nieunikniony, ale powinnaś zadbać o to, by dziecko trafiło pod najlepszą opiekę.CZD w Warszawie i Kraków Prokocim to najlepsze szpitale w Polsce, jakie zajmują się wadami serca u dzieci. Od razu po urodzeniu dziecko musi być pod stałą opieką medyczną. Skuteczność operacji zależy przede wszystkim od stanu serca, im dłużej się zwleka, tym jest on gorszy, więc korektę trzeba przeprowadzić najszybciej jak to możliwe, najlepiej w 1 misiącu życia. Wszystko będzie dobrze. Trzymaj się.

Offline

 

#33 2008-05-03 17:09:05

Sygnarska

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-05-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

Dziękuję za dobre słowo. Mieszkam na Śląsku i mój lekarz powiedział że moim ośrodkiem referencyjnym będzie szpital w Rudzie Śląskiej. Ale teraz myślę że może warto się zainteresować Warszawą albo Krakowem. Ale sama nie wiem od czego zacząć. Pewnie będę potrzebowała jakieś skierowanie. W poniedziełek idę na badanie genetyczne określenie kariotypu. Znowu przede mną kilka tygodni strachu i obaw jaki będzie wynik. Lekarz powiedział że taka wada serca często idzie w parze z zespołem Downa. i to mnie bardzo boli. Tego się nie spodziewałam

Offline

 

#34 2008-05-03 18:04:13

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

tak, prawie 80% dzieci z avsd mają również zespół downa, ale naprawdę wcale tak nie musi być. A poza tym jeśli nawet by tak było, to takie dzieci mają o wiele lepiej radzą sobie z wadami serca, tak jest naprawdę.

Offline

 

#35 2008-05-07 23:37:11

beatakotek

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-05-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

Mogę na pocieszenie powiedzieć że wiele dzieci z wadami serca operuje się z wielkim powodzeniem już w pierwszym miesiącu. Ważne jest to by na samym początku lekarze wiedzieli że coś jest nie tak. Ważne są badania w ciąży bo dają możliwość zastanowienia się nad leczeniem. U mnie tych badań brakło i później ciężko było stwierdzić co mojemu maluszkowi dolega. Więc dziewczynki zadbajcie o wszystkie badania w ciąży.Pozdrawiam!

Offline

 

#36 2008-05-08 15:20:39

Sygnarska

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-05-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

W poniedziałek byłam na amniopunkcji. Za około 3 tygodnie wyniki. Albo się uspokoję jak będzie ok albo będę miała czas na przygotowanie się do nowej sytuacji i do tego aby zapewnić dziciątku dobre życie. W pewnym sensie się cieszę że mam już zdiagnozowaną tą wadę serduszka bo rzeczywiście będzie można podjąć wszelkie kroki aby je zoperować. Już teraz moja kuzynka w warszawie szuka dobrego specjalisty żebym mogła trafić do CZD i być pod najlepszą opieką.

Offline

 

#37 2008-05-09 14:14:19

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Dobrze rozpoznana wada w ciąży to już pół sukcesu. Dalej również musi być dobrze.

Offline

 

#38 2008-07-30 22:44:38

Marzena

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Black_Angel napisał:

Tutaj mozecie opisać przypadek waszego maluszka

Jestem mamą 3 letniej Roksanki. 2 miesiące temu zdiagnozowano u Roksanki
niedomykalnośc zastawki 4 stopnia. Byłysmy we Wrocławiu na kardiologii dziecięcej i tam stwierdzono ze
mamy czekac jak najdłuzej z operacją gdyż lepiej bylo by wymienic zastawke w pozniejszym wieku bo jak wiemy zastawka nie rosnie wraz z serduszkiem i ta wymiana musiala by byc powtarzana.
Córeczka jest na lekach ktore podaje jej 2 razy dziennie spironol,captopril,furosemid.
Chciałam zapytac jak postepowac, po moich obserwacjach widze ze dziecko szybciej sie meczy ale jest radosna ma apetyt. Kazano mi aby normalnie biegała i się rozwijała ale cz nie jest konieczne ograniczenie wysilku fizycznego. Prosze podzielcie sie swoimi opiniami. Z góry bardzo dziękuje.

 

#39 2008-07-31 14:52:04

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Tak, operacja przyniesie najlepszy rezultat, gdy zastawka zostanie wymieniona najlepiej już po ukończeniu wieku dojrzewania, oczywiście nie zawsze się tak udaje, czasem wymiana zastawki jest potrzebna wcześniej. Jednak, gdy dziecko czuje się dobrze, a dolegliwości nie są uciążliwe, nie występują omdlenia, czy zawroty głowy warto czekać. Jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, to oczywiście nie powinien być bardzo aktywny, ale powinien być całkowicie zabroniony.

Offline

 

#40 2008-08-05 19:24:32

Marzena12

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-08-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

Moja córka ma obecnie 6 tygodni. W 6 dobie życia wykryto u niej vsd. Przeciek jest duży i konieczna jest operacja. Ma skierowanie na oddział kadiologiczny w Międzylesiu. Czekamy na miejsce bo jest duża kolejka. Czy ktoś wie kiedy najpóźniej powinna być wykonana operacja.

Offline

 

#41 2008-08-05 20:55:06

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Operacja powinna odbyć się jak najszybciej, nie można narażać dziecka..

Offline

 

#42 2008-08-06 18:54:41

katis71

Początkujący

Zarejestrowany: 2007-08-01
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

Możesz "przetłumaczyc" :   Jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, to oczywiście nie powinien być bardzo aktywny, ale powinien być całkowicie zabroniony.

Offline

 

#43 2008-08-06 19:21:24

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

może "nie powinien być bardzo aktywny, ale NIE powinien również być całkowicie zabroniony? "

Offline

 

#44 2008-08-23 22:30:54

mantka

Początkujący

Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przedstawcie się :)

witam!jestem mamą 2,5 letniego Kacperka z wadą AVSD który ma jeszce zespół downa.Operacje mały miał w 5 miesiącu życia w CZD w Warszawie  która powiodła się.Po 9 dniach byliśmy w domku a po 6 miesiącach od operacji odstawino mu leki  - werospiron.Wszystko było pięknie , nic się z małym nie działo aż do wczoraj kiedy nasz kardiolog stwierdził że u małego być może poszerzyłaa się niedomykalność zastawki dwudzielnej.Dopiero we wtorem mamy badanie Echo serduszka.Jestem przerażona , boję się o malca!czy może mu się przez to coś stać ?jeżeli okaże się że ta niedomykalność poszerzyła się to co wtedy?Proszę o kilka słów co wtedy się dzieje?

Offline

 

#45 2008-08-25 10:57:07

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

na razie to tylko przypuszczenia lekarza... Wszystko okaze się po echu, a nie nalezy na zapas sie martwić

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciechocinek nocleg