Kardiologia dziecięca

Ogłoszenie

SERCE DZIECKA- BEZ TAJEMNIC.

#16 2008-01-13 11:23:51

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Tak, nerwica często dotyczy serca... Ludzie z takim schorzeniem odczuwają kłucia, nierówne lub przyśpieszone bicie serca, czy też właśnie zawroty głowy...

Offline

 

#17 2008-02-02 12:26:44

wiktor~~

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Witam. Mam 20 lat. Niestety również mam nerwicę i podobne objawy co kolega Heart jednak do tego uczucie szumu w głowie. Czy jest to spowodowane tą nerwicą?
Denerwuje mnie też fakt że jak coś mi się zaczyna dziać (np ten szum) to wydaje mi się że jestem cięzko chory.
Pozdrawiam.

 

#18 2008-02-04 14:16:22

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Możesz mieć wrażenie szumu w uszach podczas nerwicy hipochondrycznej chyba w tym wypadku, lecz powienieneś mierzyć sobie ciśnienie, gdyż może ono powodować właśnie takie objawy.

Offline

 

#19 2008-02-08 19:09:25

Heart

Gość

Re: Przedstawcie się :)

To jeszcze raz ja. Byłem wczoraj na badaniu echa serca.
Kardiolog po obejrzeniu EKG stwierdził jakiś blok. Jednak samo echo wykluczyło jakąs wadę a wyniki były w normie.
Czy w związku z tym nie muszę obawiać się już o moje serce?
Jeżeli nie to będę musiał uporać się z nerwicą...

Dziękuje za wcześniejsze opinie.

 

#20 2008-02-12 23:56:48

magda

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Dominik ma 8 lat. Uwielbia grac w piłkę nozną. Nalezy do klubu. Ostatnio zalecono mu wizytę u lakarza soportowego. Lekarz wysłuchał szmery na sercu i zrobił badnie.
Oto jego wynik:
wielkośc jam serca norma ciągłośc przegród zachowana. prawidłowa grobośc i kurczliwośc m.lewej komory.nadmiernie wiotki przedni płatek zastawki MV, fala zwrotna do LA mała. w przykoniszkowej czesci jamy LV struna rzekoma. Niedomykalnosc zastawki TV, max. gr. fali zwrotnej ok. 15 mmHg. Fala zwrotna do RVOT mała, przepływ graniczny. Ao trójpłatkowa, przepływ laminarny prawidłowy.Kontrola za 12m-cy.

diagnoza:niedomykalnosc zastawki MV, TV. struna rzekoma w jamie LV.

BARDZO PROSZE O PRZETŁUMACZENIE TEJ DIAGNOZY.

 

#21 2008-02-13 15:16:11

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Niedomykalność zastawek jest stosunkowo mała, aczkolwiek do kontroli. Struna rzekoma to również nic poważnego. Wszystko jest w granicach normy. Chłopak powinien się oszczędzać, a jeśli wsytąpią omdlenia, zawroty głowy itp. to proszę zwrócić się jak najszybciej do lekarza.

Offline

 

#22 2008-02-22 18:22:38

Jędrek

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Witam.
Ja mam następujące pytanie. Czy waga ciała ma wpływ na bicie serca.
Mam 18 lat 180 cm wzrostu i tylko 58 kg - jestem bardzo szczupły. Zauważyłem że przy bezdechu serce mocno mi biję a przy oddychaniu już tak nie.
Mój kolega z klasy również ma podobne warunki i też często narzeka na nieco szybsze bicie serca.
Pozdrawiam.

 

#23 2008-02-23 14:33:10

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Raczej nie, ale nie przejmuj się tak tym wiele osób odczuwa nierówne bicie serca, które tak naprawdę nic nie oznacza. Mierz sobie tętno, jeśli zauważysz jakieś niepokojące wyniki, to udaj sie z tym do lekarza.

Offline

 

#24 2008-02-23 19:09:12

Jędrek

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Dziękuje za odpowiedź.

Po prostu zawsze jeżeli mam bóle w okolicach sera to mam złe myśli.
Tętno to jest to samo co puls?
Jakie powinienem mieć mniej więcej?

 

#25 2008-02-23 19:17:15

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Bóle? A w jakich sytuacjach się pojawiają?
Tak, tętno to puls i powinieneś mieć najniżej 50, ale tak właściwie to od 55 do 80.

Offline

 

#26 2008-02-23 20:03:42

Jędrek

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Same bóle to rzadko ale mam czesto uczucie jakby serce biło mi bardziej nieco badziej w lewo. Ciężko to opisać ale tak jakby poprostu była tam jakaś pulsująca, bijąca kuleczka.
Wady serca kardiolog mi nie wykrył. Miałem robione echo niecały miesiąc temu.
Może sobie coś wmawiam.... Ale wolę dmuchać na zimne.

 

#27 2008-02-23 20:04:43

Jędrek

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Kariolog własnie podczas badanie mówił że jestem chudziutki i myslalem ze od tego....

 

#28 2008-02-29 17:55:18

Heart

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Mam jeszcze jedno pytanie?
Czy badanie "echo serca" może nie zauważyć jakąś wadę serca?
Miałem robione miesiąc temu i nie wykryło żadnej wady.
Ja jednak mam czasem objawy które mnie niepokoją np. drżenie rąk (to akurat mam odkąd tylko pamiętam), różne tricki nerwowe (ciągłe machanie nogą), czasem robi mi się zimno bez powodu (to akurat rzadko) kłucie w klatce piersiowej (ciągle wydaje mi się że to serce kłuje chociaż czasem kuje mnie identycznie prawej części klatki piersiowej), kołatanie serca (często pojawia się gdy intensywnie myślę że np coś mi jest nie tak.


Proszę tylko o odpowiedź na ten post. Więcej już nie będę panią denerwował swoimi problemami
Po prostu nie wiem czy to nerwica czy to jakaś wada serca czy co innego.
Być może jestem słaby psychicznie żeby sobie samemu uświadomić że z sercem nic nie jest.
Wkońcu echo serca nic nie wykryło, niedawno miałem komisję wojskową i lekarze też nic nie stwierdzili...
Może jeszcze muszę zrobić badania?

 

#29 2008-02-29 19:47:54

Angel

Administrator

Skąd: .
Zarejestrowany: 2007-07-28
Posty: 105
Punktów :   
WWW

Re: Przedstawcie się :)

Echo serca wykrywa wszystkie zmiany w sercu- nici ścięgniste, niedomykalności zastawek, a tym bardziej wady serca. Oczywiście wiele zalezy od sprzętu, jednak najważniejszą rolę w diagnostyce odgrywa lekarz, skoro Twój nie zauważył nic niepokojącego to tak musi być. Poza tym objawami ciężkich wad serca, lub tych lżejszych po wielu latach to: zasłabnięcia, sinica, zawroty glowy, niedowaga, szybkie męczenie się i bóle w klatce piersiowej podczas, lub tuż po wysiłku. Natomiast pana objawy sugerują raczej typową nerwicę. Myślę, że dodatkowe badania w kierunku kardiologicznym nic nie wykażą. To właśnie echo jest tym najważniejszym i proszę mi uwierzyć, że pokazuje ono pełny obraz serca, a niezauważenie wady jest praktycznie niemożliwe. Owszem, czasem zdarza się tak, że podejrzewa sie jakąś konkretną wadę, a okazuje sie, że jest całkiem inna, ale to zazwyczaj w przypadku maluchów, lub płodu. Niech sie pan nie martwi, wszystko jest naprawdę wporządku. :-)

Offline

 

#30 2008-03-07 18:28:46

heart

Gość

Re: Przedstawcie się :)

Mam jeszcze jedno pytanie.
Dziś podczas zajęć wf, dość szybko biło mi serce być może za bardzo zwracam a to uwagę ale nie oto mi chodzi.
Kiedy już schodziłem do szatni przez 2 minuty zrobiło mi się słabo i troszkę ciemno przed oczami.
Jednak po 2 minutach wszystko przeszło. Do jakiego lekarza mógłbym się udać w celu konsultacji tego zdarzenia?
Być może ta cała nerwica tak działa jeżeli tak to będę musiał udać się do psychologa...

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wellness w Ciechocinku