jazoo - 2015-07-28 10:01:48

Cześć,

ciekawi mnie jakie macie pomysły na biznes :) ?
Ja ostatnio wiele czasu spędzam na szukaniu jakiegoś dobrego pomysłu, czytam, szukam, rozmawiam. Ostatnio miałem okazję odwiedzić giełdę staroci w Łodzi i zauważyłem duże zainteresowanie tematem co sądzicie o Inwestycje.mennica.com.pl warto otworzyć mały sklepik i skupować/sprzedawać numizmaty?

ewa - 2015-12-05 10:39:55

Cały sens handlu monetami polega na tym, że nie podlega on opodatkowaniu. To jest wymiana kolekcjonerska i ma się odbywać poza oficjalnymi sklepami. Stacjonarny skup monet bardziej kojarzy mi się z pożyczkami pod zastaw. Zresztą wiele naszych przyzwyczajeń odchodzi w zapomnienie. Na przykład stacjonarne kantory wymiany walut gdzie różnica między cena skupu, a sprzedaży wynosi  4-10 %.  W czasach gdy odchodzimy od pieniądza papierkowego zastępując go kartami płatniczymi wymienianie banknotów na banknoty jest czymś archaicznym. Jeżeli już potrzebujemy wymienić walutę to najlepiej za pomocą kantorów internetowych https://internetowykantor.pl/kurs-euro/ . W tym roku spędzaliśmy wakacje na Chorwacji i jedynie potrzebowaliśmy gotówkę w rozliczeniach z gospodarzem naszej kwatery, bo nie miał terminala. Tak wszędzie płaciliśmy kartą, a szczególnie płacąc autostradą to bardzo skraca czas na bramkach, bo wystarczy tylko zbliżyć kartę do czytnika i już zapłaciliśmy za autostradę i to w przeliczniku bardzo korzystnym. Nawet nie trzeba mieć karty dewizowej. Płaciliśmy zwykłą kartą płatniczą którą dostaliśmy w jakimś markecie. U nas umożliwia płatność na raty bez oprocentowania, a za granicą daje możliwość płacenia za zakupy w sklepach, stacjach benzynowych i za autostrady. Ciekawa jestem jak to wychodzi w przypadku kart walutowych?

halogen - 2015-12-07 20:29:13

By wymienić walutę w kantorze internetowym musisz mieć dwa konta. Złotówkowe i walutowe. Prowizje od wpłat i wypłat przy kontach walutowych regulują tabele prowizji i opłat które zależą od banku i rodzaju konta walutowego https://www.mbank.pl/indywidualny/konta … -walutowy/ . Również przy płatnością kartami różne są zasady rozliczeń. Inaczej jest to w przypadku Visa, a inaczej w przypadku MasterCard . Płacenie za granicą Visą jest dużo droższe i w ogóle się nie opłaca.

kasior - 2015-12-14 17:11:30

Musicie pamiętać że zwłaszcza teraz pazerne Urzędy Skarbowe po wszystko będą wyciągać łapę. Czytałem że nawet ścigają handlarzy wirtualną walutą! Konkretnie chodzi o BitCoina.
BitCoin – kryptowaluta, wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto[2]. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. „Bitmonety” mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu bitcoin. Każdy bitcoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek, zwanych czasem satoshi.
Sprawę ewentualnego opodatkowania badał Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na wniosek szwedzkiego organu podatkowego. Sprawa dotyczyła opodatkowania podatkiem od towarów i usług wymiany walut tradycyjnych na BitCoiny. Tamtejszy sąd administracyjny zwrócił się z pytaniem prejudycjalnym mając na celu wyjaśnienie tej kwestii.
TSUE orzekł, że tego rodzaju transakcje są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie dyrektywy Rady 2006/112/WE z dnia 28.11.2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej, ponieważ jest to wymiana środków płatniczych różnego rodzaju. No ale u nas chcą zlikwidować Trybunał więc może być różnie ....
W razie czego pozostają nam nasze kancelarie prawne i podatkowe. Ja na stałe współpracuję z łódzką firmą BDB AGOS (bdbagos.com)

masaże w Ciechocinku